Новини

Про підтримку регламентованої звітності в типових конфігураціях "1С:Підприємство"

У зв'язку із випуском регламентованого звіту для типових конфігурацій на платформі "1С:Підприємство" щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі, Звіт з ЄСВ) в редакції Наказу Мінфіну № 441 від 11.04.16 р., у користувачів і партнерів виникають питання щодо реалізації експорту у зовнішні файли у традиційній підсистемі регламентованої звітності. Цим листом ми нагадуємо про принципи підтримки регламентованої звітності у типових конфігураціях на платформі "1С:Підприємство".

У 2011 році був запущений у промислову експлуатацію сервіс здачі звітності "1С:Звіт" (див. докладніше інформаційний лист № 13314 від 25.03.11 р.). Одночасно із запуском сервісу "1С:Звіт" у типових конфігураціях для України на платформі "1С:Підприємство" додатково до існуючої традиційної підсистеми регламентованої звітності було додано підсистему регламентованої звітності "1С:Звіт", яка надає можливість користувачам прикладних рішень на платформі "1С:Підприємство" відправляти звітність до контролюючих органів, реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, обмінюватися податковими документами з контрагентами, і все це робити безпосередньо з конфігурації 1С:Підприємство, не використовуючи транзитні файли.

На момент запуску сервісу "1С: Звіт" було повідомлено, що традиційна підсистема здачі регламентованої звітності залишатиметься у поточному обсязі та у подальшому в ній не планується додавати нові регламентовані звіти, додавати можливість експорту даних у зовнішні файли тощо, в той же час вже реалізовані функціональні можливості будуть підтримуватися в актуальному стані.

Ця обіцянка неухильно дотримується. Традиційна підсистема регламентованої звітності підтримується в актуальному стані і всі регламентовані звіти з цієї підсистеми мають актуальні форми і функціональність, яка була присутньою на момент запуску сервісу "1С:Звіт".

У той же час ми послідовно розвивали підсистему регламентованої звітності "1С:Звіт" і за минулі п'ять років в ній було додано:

  • функціонал здачі в електронному вигляді статистичної звітності (Баланс, Звіт про фінансові результати, Баланс малого підприємства тощо);
  • нові звіти (Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, Звіт про ціни виробників промислової продукції (форма №1-ціни (пром)), Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1-послуги), Звіт про неконтрольовані операції), які автоматично заповнюються тільки в "1С:Звіт" і не мають друкованих форм і можливості вивантаження у зовнішні файли в традиційній підсистемі регламентованої звітності;
  • пакетний обмін податковими документами з єдиним реєстром податкових накладних.

У Звіті з ЄСВ була реалізована друкована форма, а також інтеграція з "1С:Звіт" та експорт у формат dbf для завантаження у програмне забезпечення Пенсійного Фонду України "АРМ-ЗС".

Починаючи зі звітності за червень 2016 року, відповідно до опублікованої інформації на сайті ДФСУ від 26.05.2016 року (http://sfs.gov.ua/anonsi/13382.html), для подачі Звіту з ЄСВ за новою формою, слід використовувати розроблений електронний формат xml. Таким чином законодавчо не передбачено затвердженого формату dbf для нового звіту.

Відповідно зі Звіту з ЄСВ у традиційній підсистемі регламентованої звітності вилучено можливість вивантаження у формат dbf, а вивантаження в xml не реалізовано у зв'язку із припиненням розвитку традиційної підсистеми регламентованої звітності.

Для складання та подання регламентованої звітності рекомендуємо використовувати підсистему звітності "1С:Звіт"! Докладніше про сервіс "1С:Звіт" та умови його надання можна прочитати за посиланням https://portal.1c.eu/applications/35.


Повернення до списку