Новини

Перший "1С:Форум.Агро" для бухгалтерів та керівників аграрної сфери відбувся 2 березня в м. Львів

2 березня 2017 року в готелі "Львів" (м. Львів) відбувся безкоштовний семінар "1С:Форум.Агро", присвячений актуальним питанням обліку і оподаткування  сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. У ході форуму також були розглянуті земельні та зарплатні питання, надано практичні роз’яснення щодо відображення  законодавчих змін в галузевих рішеннях "1С:Підприємства". Семінар відвідали понад 90 бухгалтерів, переважно з підприємств Львівської області.

Ключовою темою форуму, до якої була прикута найбільша увага учасників, стала відміна спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість сільгоспвиробників у 2017 році. Сергій Дробоття (редактор рубрики 1С:ІТС "ПДВ: правила оподаткування та обліку") під час свого виступу зупинився на змінах в оподаткуванні ПДВ, що набули чинності з 1 січня 2017 р. Також він розглянув зміни в СЕА ПДВ та перехідні моменти, пов’язані із закінченням дії спецрежиму оподаткування для агропромислових підприємств. Лектор детально розглянув питання розрахунку сум бюджетних дотацій, які у 2017 році підлягатимуть виплаті виробникам сільгосппродукції.

Людмила Гончаренко (заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації) окреслила загальну економічну ситуацію в аграрній галузі області, ознайомила учасників з програмами державної та регіональної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які на сьогоднішній день впроваджуються і реалізовуються Львівською обласною адміністрацією.

Про організацію єдиної інформаційної системи для обліку та управління сільськогосподарським підприємством за допомогою типової конфігурації "1С:Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України" розповіла Олена Ходаковська (консультант з роботи програмних продуктів "1С:Підприємства", "Ін-Агро"). Олена ознайомила слухачів з правилами налаштування і автоматичного заповнення звітів для сільськогосподарських підприємств України, можливістю їх автоматичного перенесення в сервіс електронної звітності "1С:Звіт".

Особливу зацікавленість у слухачів  виявив новий сервіс "1С:ЕДО" для обміну первинними документами (рахунок, видаткова накладна, акт виконаних робіт) в електронному вигляді між контрагентами. Вадим Косий, директор 1С-СЕД, розповів про можливості "1С:ЕДО", який дозволяє вивантажувати і завантажувати дані в програми "1С:Підприємства". Сервіс "1С:ЕДО" безкоштовно доступний всім користувачам сервісу "1С:Звіт" до 1 травня 2017 року!

Ірина Губіна (експерт з податкового планування, редактор газети "Бухгалтерія") у "зарплатному" блоці розглянула питання щодо змін в організації оплати праці. Зокрема йшлося про вибір системи оплати праці, встановлення рівня заробітних плат і здійснення доплат до мінімальної зарплати, з урахуванням особливостей підприємств АПК. Ірина не оминула й найболючішого питання 2017 року - перевірки щодо дотримання законодавства про працю та шляхи зниження ризиків роботодавця під час перевірок.

Юридичні та податкові ризики та виклики, які чекають на агробізнес у 2017 році – саме на цих моментах зупинилася експерт аналітичної платформи Андріанна Мартинів (юридична фірма "ОМП"). Вона розповіла про земельні "війни", рейдерські захоплення, проблеми з податковою, кібер-злочинність, шахрайства та крадіжки.

Анна Байда (провідний консультант-аналітик впроваджувального центру "ABBYY Україна") продемонструвала можливості програмного продукту "1С:Управління сільськогосподарським підприємством для України", який дозволяє вирішити ключові задачі оперативного, бухгалтерського та управлінського обліку в основних галузях агровиробництва: рослинництві, вирощуванні ВРХ та свиней.

Також в рамках семінару "1С:Форум.Агро" було проведено вернісаж партнерів 1С:Франчайзі, на якому компанії "Кодерлайн", "Медіа Сервіс", "Своя Справа", "1С-СЕД" і ГО "Всеукраїнський бухгалтерський клуб" надавали учасникам "1С:Форума.Агро" професійні консультації з різних питань: від демонстрації типових і галузевих рішень "1С:Підприємства", своїх розробок і сервісів до рекомендацій щодо ведення обліку.

Висловлюємо подяку партнерам 1С:Франчайзі, які допомагали провести семінар "1С:Форум.Агро", всім доповідачам за актуальні і професійні виступи, а також всім слухачам, які відвідали семінар.


Повернення до списку