Новини

Нова версія 8.3.10 платформи "1С:Підприємство"

Сповіщаємо користувачів і партнерів про випуск 05.04.2017 нової версії 8.3.10 платформи "1С:Підприємство".

НОВЕ У ВЕРСІЇ 8.3.10 ПЛАТФОРМИ "1С:ПІДПРИЄМСТВО"

Система взаємодії

Для підтримки спілкування користувачів "1С:Підприємства 8" створено механізм "Система взаємодії", який тісно інтегрований в інтерфейс і бізнес-логіку прикладного рішення (зараз знаходиться у статусі бета-версії). За допомогою цього механізму користувачі прикладного рішення можуть спілкуватися один з одним через обмін текстовими повідомленнями та відеодзвінками, при цьому інтегрованість механізму дозволяє ефективніше оптимізувати бізнес-процеси.

Обговорення можуть бути прив'язані до конкретних об'єктів інформаційної бази (наприклад, обговорення знижки товару, отримання допомоги тощо). Такі обговорення будуть доступні всім зацікавленим особам, а не тільки тим, хто в них брав участь. Це, наприклад, дозволить швидко зрозуміти, на підставі чого прийнято те чи інше рішення.

Робота здійснюється із використанням сервера системи взаємодії, в якому потрібно зареєструвати інформаційну базу перед початком використання механізму. Функціональність сервера на початковому етапі реалізується за допомогою сервісу "1С:Діалог". Надалі планується поставка дистрибутива сервера системи взаємодії, за допомогою якого можна розгорнути сервер на обчислювальних потужностях конкретного підприємства.

Зараз проводиться тестування функціональності відеодзвінків. У тестуванні можуть взяти участь користувачі "1С:Підприємство 8", що мають діючий договір 1С:ІТС. Звертаємо увагу, що кількість учасників тестування обмежена. Щоб взяти участь у тестуванні і використовувати відеодзвінки, необхідно відправити лист на адресу info@1cDialog.com. У листі слід вказати:

  • реєстраційний номер програмного продукту, на який оформлений договір 1С:ІТС, а також ЕДРПОУ організації;
  • адресу електронної пошти, на яку користувач зареєстрував систему взаємодії;
  • кількість активних користувачів системи програм "1С:Підприємство 8".

Підключення до тестування відеодзвінків буде проводитися тільки за наявності можливості. Підключеним користувачам буде надіслано повідомлення.

Максимізація робочої області форми

Розширено можливості управління зовнішнім виглядом клієнтської прикладної програми, в тому числі відображенням заголовка керованої форми і кнопки закриття вікна.

Швидке масштабування форми

У разі роботи в інтерфейсі "Таксі" форму можна масштабувати в діапазоні від 50% до 400%. Водночас не просто збільшується або зменшується розмір шрифту та елементів, але й відбувається перебудова всієї форми під нові розміри елементів. Тепер користувачам стане простіше налаштувати інтерфейс програми під індивідуальні особливості.

Розширення конфігурацій

Реалізована можливість розширення табличного документа, а також об'єднання табличних документів під час оновлення конфігурації.

У разі створення розширень можна вказати тип розширення конфігурації: виправлення, адаптація або доповнення. Це дозволяє структурувати розширення за виконуваними функціями та впливати на порядок їх підключення.

За рахунок перерахованих нижче можливостей підвищено комфорт розробника під час створення розширень модулів на вбудованій мові:

  • додавання у розширення конкретного методу;
  • перехід до методу, який розширюється, з анотації методу, з якого виконується розширення, у редакторі модулів (під час роботи з розширенням);
  • для команди "Додати у розширення" можна використовувати сполучення клавіш Alt+Shift+F2.

Часткове вивантаження конфігурації в XML

Реалізоване часткове вивантаження конфігурації у файли XML, тобто вивантаження тільки тих об'єктів, які були змінені з моменту останнього вивантаження. При цьому формується файл з інформацією про кожній об'єкт конфігурації, що вивантажується. Нова можливість дозволяє істотно прискорити процес вивантаження конфігурації у файли XML, особливо у разі невеликих змін в дуже великих конфігураціях.

Раніше у версії 8.3.7 платформи "1С:Підприємство 8" було реалізовано часткове завантаження конфігурації з XML-файлів.

Діаграми

Реалізовано нові види діаграм: точкова і бульбашкова.

У діаграмах тепер можна вказувати лінії тренду.

Розширені можливості оформлення діаграм, що дозволяють відображати дані наочніше.

Налаштування відображення табличного документа

Стало можливим налаштовувати динамічний розрахунок ширини колонки табличного документа. Під час виведення документа на друк відбувається повторний розрахунок залежно від вибраного масштабу.

Нові режими відображення курсору та виділення тексту, комірок і реквізитів дозволяють створювати форми, до яких звикли користувачів західних систем.

Розвиток засобів діагностики

Додані нові можливості, які дозволять швидше діагностувати потенційний витік пам'яті та позбавлятися них, а також легше розслідувати проблеми, пов'язані з отриманням та звільненням ліцензій "1С:Підприємства 8".

Інше

Побітові логічні операції з буфером двоїчних даних. З'явилася можливість використовувати побітові логічні операції під час роботи з буферами двоїчних даних. Це дозволить, наприклад, прискорити обмін з підключеним торговим та іншим обладнанням.

Підтримка узгодження з числівниками у рядках. Додана підтримка текстових рядків, в яких потрібне узгодження інших слів з числівником. Тепер можна формувати текстові рядки виду "Залишився 1 день", "Залишилося 3 дні" або "Залишилося 5 днів" автоматично, використовуючи новий метод " СтрокаСЧислом()". Більше не потрібно написання коду для аналізу числівника, з яким узгоджуються інші слова у мовному виразі, що формується. Узгодження з числівниками підтримується для 21 мови.

Реалізована можливість збереження форматованого документа у формат PDF.

Всього у версії 8.3.10 платформи реалізовані 142 задачі, які пов'язані з доопрацюванням функціональності, та 15 задач з оптимізації різних функцій та режимів роботи.

Повний список змін міститься в файлі V8Update.htm, що входить в дистрибутив версії 8.3.10. Пропонуємо ознайомитися з ним фахівцям з розробки, впровадження та адміністрування. У разі стандартної установки версії 8.3.10.2168 платформи для операційної системи Microsoft Windows цей файл знаходиться в каталозі C:\Program Files\1cv8\8.3.10.2168\docs\ru\. У разі стандартної установки платформи для операційної системи Linux цей файл знаходиться у директорії /opt/1c/v8.3/i386/docs/ru/.

ПОРЯДОК ПЕРЕХОДУ НА ВЕРСІЮ 8.3.10 ПЛАТФОРМИ "1С:ПІДПРИЄМСТВО 8"

Зареєстровані користувачі системи "1С:Підприємство 8" зможуть отримати дистрибутив нової версії платформи у встановленому для них порядку отримання оновлень. Порядок та умови отримання оновлень вказані у реєстраційній картці програмного продукту. Для користувачів версії ПРОФ і вище необхідна наявність діючого договору інформаційно-технологічний супроводу (1С:ІТС).

Версію 8.3.10 платформи можна отримати у сервісі "1С:Оновлення програм" на порталі 1С:ІТС https://portal.1c.eu/.

Всі накопичені дані в інформаційних базах, створених із використанням старіших версій платформи, повністю зберігаються. Конвертація конфігурацій, інформаційних баз, зовнішніх обробок та зовнішніх звітів після переходу з попередньої версії до версії 8.3.10 не потрібна.


Повернення до списку