Новини

Інформаційно-технологічний супровід (вересень 2017 року)

 

Усі матеріали і сервіси інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) активні і доступні користувачам і партнерам, починаючи з 1 вересня 2017 року.

У цьому інформаційному листі:

 1. Важлива інформація.
 2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду.
 3. Ціни.

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Запрошуємо на семінари "Лекторій"

Запрошуємо на семінари "Лекторій", які відбудуться у 12 містах України у вересні-жовтні 2017 року, в рамках інформаційно-технологічного супроводу користувачів (ІТС). Семінари будуть присвячені розгляду актуальних проблем і ризиків, викликаних блокуванням податкових накладних, а також відповідям на найпоширеніші питання обліку ПДВ у прикладних рішеннях для автоматизації бізнесу.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЛЕКТОРІЇВ:

Цикл 26-29 вересня 2017 року:

26 вересня – м. Харків
27 вересня – м. Полтава
28 вересня – м. Кременчук
29 вересня – м. Черкаси

Цикл 3-6 жовтня 2017 року:

3 жовтня – м. Дніпро
4 жовтня – м. Запоріжжя
5 жовтня – м. Кривий Ріг
6 жовтня – м. Кропивницький

Цикл 10-13 жовтня 2017 року:

10 жовтня – м. Львів
11 жовтня – м. Івано-Франківськ
12 жовтня – м. Тернопіль
13 жовтня – м. Хмельницький

Участь для користувачів ІТС ПРОФ - безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Ознайомитися з докладною програмою семінарів у кожному місті, а також зареєструватися на захід можна на сторінці http://1c.ua/ua/events/detail/657696/.

Підвищення цін на інформаційно-технологічний супровід

Інформаційним листом № 2017-1145 від 09.08.2017 року було оголошено про підвищення цін на інформаційно-технологічний супровід (ІТС):

 • з жовтня 2017 року на договори ІТС (ПРОФ, в т.ч. за програмою лояльності, ТЕХНО, для віддаленого офісу, пільговий за схемою 8+4, апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ);
 • з грудня 2017 року на сервіс ІТС Галузевий.

Як і раніше діє програма лояльності, за якою користувачі ІТС рівня ПРОФ у разі укладання чергового договору ІТС ПРОФ отримують знижку залежно від дати закінчення та тривалості попереднього договору.

Для користувачів, які оформлюють пільговий договір на 12 місяців (за схемою 8+4) відразу застосовується ціна за програмою лояльності.

Вартість інших сервісів ІТС не змінюється!

Нові ціни, а також схема переходу на них, представлені в зазначеному вище інформаційному листі.

Діючі ціни представлені в розділі "Ціни" поточного інформаційного листа.

Жодного місяця без подарунка!
Для користувачів ІТС ПРОФ літо продовжено ще на місяць!!

У вересні 2017 року можна укласти договір ІТС за старими цінами і отримати подарунок, взявши участь в акції "Літо з ІТС".

Прийняти участь в акції можуть зареєстровані користувачі програми "1С:Підприємство", які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8+4 з червня-вересня 2017 р. Учасники акції отримають пляжний рушник з логотипом "ІТС".

Ознайомитися з правилами проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці http://its.1c.ua/leto.

1С:ЕДО - сервіс ІТС для електронного документообігу

З 1 травня 2017 запущено в комерційну експлуатацію сервіс 1С:ЕДО. 1С:ЕДО – це сервіс ІТС для користувачів програмних продуктів "1С:Підприємство", за допомогою якого можна обмінюватися будь-якими електронними документами зі своїми контрагентами. Тісна інтеграція сервісу "1С:ЕДО" з типовими конфігураціями "1С:Підприємства" дозволяє обмінюватися між контрагентами рахунками, актами виконаних робіт і товарними накладними безпосередньо з конфігурацій "1С:Підприємство" без створення зовнішніх файлів. Детальніше див. інформаційний лист № 2017-1120 від 27.04.2017 р.

До складу поточного випуску включені версії типових конфігурацій, в яких реалізована повна інтеграція сервісу "1С:ЕДО":

 • 1С:Бухгалтерія 8 для України, редакція 1.2, починаючи з версії 1.2.41;
 • 1С:Підприємство 8. Управління торговим підприємством для України, редакція 1.2, починаючи з версії 1.2.42;
 • 1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України, редакція 1.3, починаючи з версії 1.3.51;
 • 1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України, редакція 2.3, починаючи з версії 2.3.37.

Сервіс ІТС "Консультації аудитора"

З жовтня 2016 року запущено сервіс ІТС "Консультації аудитора", який дозволяє ліцензійним користувачам програмних продуктів "1С:Підприємство" отримувати персональні письмові консультації від експертів та аудиторів з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку.

Приймаються до розгляду питання за такими темами:

 • бухгалтерський облік:
  • відображення в обліку конкретних господарських операцій;
  • правила заповнення бухгалтерських (в тому числі первинних) документів;
  • правила заповнення та подання бухгалтерської звітності;
 • податковий облік:
  • визначення бази оподаткування податків і зборів;
  • порядок сплати податків і зборів;
  • правила заповнення та подання податкової звітності;
 • єдиний соціальний внесок;
 • виправлення помилок, відповідальність і санкції у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування;
 • оплата праці та трудові відносини, кадрові питання;
 • соціальне страхування;
 • РРО, каса та безготівкові розрахунки;
 • бюджет;
 • зовнішньоекономічна діяльність;
 • приватне підприємництво.

Докладніше про сервіс "Консультації аудитора" можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Доступ до матеріалів ІТС на сайті its.1c.ua

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, незалежно від терміну початку договору, отримують повний доступ до інформаційно-аналітичних матеріалів на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до матеріалів Інтернет-версії в обмеженому обсязі (тільки до матеріалів розділу "Технологічна підтримка").

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів! Перевірити реєстрацію договору ІТС, визначити, коли і куди було направлено лист з активаційним посиланням, змінити адресу відправки листа і замовити повторний лист можна на сторінці "Як отримати доступ до Інтернет-версії ІТС".

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка 1С:Підприємства 8

У поточному випуску користувачам типової госпрозрахункової конфігурації "Бухгалтерія для України" (ред. 2.0) у розділі "Облік грошових коштів" рекомендуємо ознайомитися з методикою обліку безготівкових грошових коштів на прикладі оформлення оплати від покупця.

Для економії часу при заповненні документів в стандартних ситуаціях, рекомендуємо ознайомитися з механізмом заповнення рахунків обліку номенклатури за замовчуванням, відповідно до попередньо виконаних налаштувань, що опублікований у розділі "Облік запасів".

Розділ "Облік основних засобів" доповнено методикою проведення операцій ремонту основних засобів.

Пропонуємо ознайомитися з матеріалами нового розділу "Роздрібна торгівля". У ньому представлені можливі способи обліку товарів у роздрібній торгівлі, порядок і приклади оформлення реалізації товарів в автоматизованій і неавтоматизованій торгових точках. Також наведено порядок оформлення оплати платіжними картами і описано порядок розрахунку торгової націнки в роздрібній торгівлі.

Корисними для ознайомлення будуть і матеріали розділу "Розрахунки з контрагентами". У ньому представлені приклади налаштувань рахунків обліку розрахунків з контрагентами за замовчуванням для підстановки в документи, також описані настройки параметрів договору з контрагентом для відображення різних видів взаєморозрахунків. Опубліковано методику оформлення взаєморозрахунків з контрагентами за розрахунковими документами без виділення авансів, а також методику оформлення повернення товарів постачальнику, з різними варіантами подальших подій (повернення оплати постачальником або повторне відвантаження товарів).

Розділ "Податковий облік" доповнено описом моментів визначення бази оподаткування ПДВ та механізму податкового обліку, що передбачає різні варіанти обліку ПДВ. Опубліковано методику формування податкових документів за роздрібними операціями за допомогою спеціалізованих обробок. Також додано порядок формування податкових документів у роздрібній торгівлі за відокремленими підрозділами.

Користувачам конфігурацій "Зарплата і Управління Персоналом для України" (ред. 2.1) і "Управління виробничим підприємством для України" (ред. 1.3) рекомендуємо ознайомитися з налаштуваннями параметрів обліку, які визначають правила ведення регламентованого та управлінського обліку кадрів, розрахунку регламентованої зарплати і кадрового планування.

Для користувачів конфігурації "Управління торгівлею для України" (ред. 3.1) у розділі "Роздрібні продажі" опубліковано методику застосування бонусних програм лояльності. У матеріалі описаний порядок реєстрації інформації про бонусні програми, настройки правил і автоматичного нарахування бонусних балів, а також порядок здійснення продажу з оплатою бонусними балами. У розділі "Робота з клієнтами" рекомендуємо ознайомитися з оновленим порядком оформлення угоди з клієнтом в разі поставки товарів під замовлення клієнта.

Користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Олена Нікітіна, фахівець-консультант компанії "ХВОЯ Інтегра" (http://hvoya.com.ua/). У матеріалах розглянуто різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску у розділі "Облік запасів" рекомендуємо ознайомитися з порядком використання додаткових одиниць виміру в обліку. У новому розділі "Облік майна" опубліковано загальну методику обліку майна на підприємстві. Розділ "Торговельні операції" доповнено порядком передачі сировини в переробку.

Також користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися з актуалізованою методикою автоматичного оновлення типової конфігурації через Інтернет.

Для користувачів типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період з 01.09.2016 р. по 31.08.2017 р.

Користувачам прикладних рішень для бюджетних установ, а саме, користувачам конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" (ред. 2.1) у розділі "Робота з документами, довідниками і звітами" рекомендуємо ознайомитися з порядком групової зміни дати документів, а також з основними принципами та механізмами "ручного" відображення господарських операцій у конфігурації. У новому розділі "Облік запасів" опубліковано методику обліку запасів. У ній розглянуто основні настройки та параметри заповнення нормативно-довідкової інформації, порядок обліку руху запасів (надходження, списання, переміщення, вибуття, інвентаризація), а також аналізу інформації про рух запасів. Також пропонуємо ознайомитися з методикою обліку грошових коштів за видами операцій, що опублікована у розділі "Облік договорів та грошових коштів", та методикою оформлення в обліку депонованої заробітної плати, що опублікована у розділі "Зарплата і кадри".

Поради лінії консультацій

У розділі оновлено перелік рекомендацій і порад з роботи у прикладних рішеннях для України.

1С:Звіт. Електронна звітність, обмін первинними документами

Матеріали надаються українською мовою фахівцями компанії "1С-СЕД".

У рубриці "Методичні рекомендації з використання програми "1С:Звіт"" довідника "1С:Звіт. Електронна звітність, обмін первинними документами" оновлено перелік сертифікатів електронно-цифрових підписів, що підтримуються "1С: Звіт".

Рубрику "Консультації з питань роботи з програмою "1С:Звіт"" доповнено переліком проблемних ситуацій і порядком їх виправлення.

З моменту попереднього огляду випущено релізи "1С:Звіт": 01.00.296 - 01.00.298.

Звертаємо увагу, що для мінімізації кіберзагроз у наших користувачів тимчасово відключено автоматичне оновлення, завантаження ліцензій програми "1С:Звіт", а також автоматичне завантаження сертифікатів контрагентів. Тобто, оновлення, ліцензії та сертифікати контрагентів необхідно завантажувати безпосередньо з сайту розробника http://www.1c-sed.com.ua/.

Також нагадуємо, що для коректної роботи рекомендується використовувати останній актуальний дистрибутив програми "1С:Звіт".

Консультації для бухгалтера

У довіднику "ПДВ: правила оподаткування та облік" у зв'язку з останніми змінами законодавства актуалізовано розділ "Єдиний реєстр податкових накладних".

У розділі "Кадровий облік" довідника "Праця і заробітна плата" опубліковано порядок і приклади оформлення переведення працівників на іншу роботу у конфігурації "Зарплата і Управління Персоналом для України". Матеріал також актуальний для користувачів конфігурації "Управління виробничим підприємством для України".

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 04.08.2017: ДФСУ надано рекомендації щодо подання до органів УКРІНФОРМ документів, що підтверджують реальність здійснення операцій (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1574:hdoc).
 • Коментар від 16.08.2017: НБУ затверджено новий перелік операцій з розрахунково-касового обслуговування, які не є об'єктом оподаткування ПДВ (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1591:hdoc).
 • Коментар від 21.08.2017: Мінфіном України внесені зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатні для призупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1603:hdoc).
 • Коментар від 30.08.2017 Мінфін України затвердив Порядок функціонування Електронного кабінету (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1605:hdoc).

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у вересні 2017 року.

Додано нові консультації та відповіді на питання у довідник "Дебет-Кредит. Питання і консультації".

У зв'язку з останніми змінами законодавства оновлено розділ "Звітність (види, терміни подання та ін.)" довіднику "Бухгалтеру на замітку".

На ІТС представлена актуальна станом на 28.08.2017 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

Консультації для бюджетної сфери

Довідник "Закупівлі за державні кошти" доповнено новим матеріалом "Оприлюднення інформації про закупівлі", в якому розглянуто загальні положення щодо авторизованих електронних майданчиків, обов’язки оператора електронного майданчика, права та технічна підтримка користувачів електронних майданчиків, перелік документів щодо закупівлі та строки їх оприлюднення, оприлюднення документів англійською мовою тощо. Інформація корисна не тільки суб’єктам державного сектору, але й комерційним підприємствам - постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.

У довіднику "Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору" у новому розділі "Капітал та фінансовий результат" опубліковано матеріал "Внесений капітал, капітал у підприємствах, капітал у дооцінках", в якому розглянуто види, бухгалтерський облік та відображення у звітності капіталу бюджетних установ.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу 1С:Оновлення програм https://portal.1c.eu/applications/4.

1С:Підприємство 8

Технологічна платформа:

 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.10.2561.

Прикладні рішення:

 • Конфігурація "Управління виробничим підприємством для України", редакція 1.3, версія 1.3.53 (оновлення);
 • Конфігурація "Комплексний облік для бюджетних установ України. ПРОФ", редакція 2.1, версія 2.1.9 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
 • Конфігурація "Комплексний облік для бюджетних установ України. Базова", редакція 2.1, версія 2.1.9 (оновлення).

1С:Підприємство 7.7

Форми звітності:

 • ЗА II КВАРТАЛ 2017 року (випуск 2) для конфігурацій "Бухгалтерський облік для України";
 • ЗА II КВАРТАЛ 2017 року (випуск 2) для конфігурації "Бухгалтерія + торгівля + склад + зарплата + кадри для України".

3. ЦІНИ

Повний перелік сервісів і послуг, включених до складу ІТС, наведено на сторінці http://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:2:hdoc.

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Інформаційно-технологічний супровід облікової системи рівня ПРОФ (ІТС ПРОФ), договір на 1 місяць, вересень 2017 року. Продаж через партнерів. Повна вартість

750

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

660

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

690

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

720

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

735

Договір на 3 місяці. Повна вартість

1500

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

1320

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

1380

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

1425

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

1455

Договір на 6 місяців. Повна вартість

2901

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

2520

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

2640

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

2760

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

2880

Договір на 12 місяців. Повна вартість

5502

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

4800

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

5010

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

5220

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

5430

Пільговий договір на 12 місяців за схемою 8+4

3201

 

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Інформаційно-технологічний супровід облікової системи рівня ТЕХНО (ІТС ТЕХНО), вересень 2017 року. Продаж через партнерів

 

Договір на 6 місяців

1740

Договір на 12 місяців

3300

3.1. Ціни на ІТС для віддаленого офісу

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Від 1 до 5 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

720

Від 6 до 10 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

630

Від 11 до 20 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

570

Від 21 до 50 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

480

Від 51 до 100 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

420

Понад 100 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

360

3.2. Ціни на апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ

Вид договору

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 1 місяць

219

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 2 місяці

399

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 3 місяці

579

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 4 місяці

759

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 5 місяців

939

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 6 місяців

1119

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 7 місяців

1299

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 8 місяців

1479

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 9 місяців

1659

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 10 місяців

1839

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 11 місяців

2019

3.3. Ціни на сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт"

Вид договору

 

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")

1200

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір для додаткової юридичної або фізичної особи на 1 місяць

102

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт" для ФОП. Договір на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")

240

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір для додаткової ФОП на 1 місяць

21

Перехід на мережеве використання сервісу "1С:Звіт" або "1С:ЕДО" (разовий платіж, для кожного підприємства)

360

3.4. Ціни на сервіс електронного документообігу "1С:ЕДО"

Вид договору

 

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

1С:ЕДО. Основне підключення (вартість за 1 місяць)

51

1С:ЕДО. Додаткове підключення (вартість за 1 місяць)

51

Перехід на мережеве використання сервісу "1С:Звіт" або "1С:ЕДО" (разовий платіж, для кожного підприємства)

360

3.5. Ціни на ІТС ДЛЯ ПАРТНЕРІВ

Вид інформаційної системи

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Ціна для партнера любої категорії

грн. з ПДВ 20%

ІТС для партнерів. Випуск поточного місяця

-

90

ІТС для партнерів. Договір на 6 місяців

-

315

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт" NFR. Договір на 12 місяців

-

150

Сервіс електронного документообігу "1С:ЕДО" NFR. Договір на 12 місяців

-

210

 


Повернення до списку