Новини

Інформаційно-технологічний супровід (жовтень 2017 року)

Усі матеріали і сервіси інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) активні і доступні користувачам і партнерам, починаючи з 2жовтня 2017 року.

У цьому інформаційному листі:

 1. Важлива інформація.
 2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду.
 3. Ціни.

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Запрошуємо на семінари "Лекторій"

Запрошуємо на семінари "Лекторій", які відбудуться в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів. Семінари будуть присвячені розгляду актуальних проблем і ризиків, викликаних блокуванням податкових накладних, а також відповідям на найпоширеніші питання обліку ПДВ у прикладних рішеннях для автоматизації бізнесу.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЛЕКТОРІЇВ:

Цикл 10-13 жовтня 2017 року

10 жовтня – м. Львів

11 жовтня – м. Івано-Франківськ

12 жовтня – м. Тернопіль

13 жовтня – м. Хмельницький

Участь для користувачів ІТС ПРОФ - безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Ознайомитися з докладною програмою семінарів у кожному місті, а також зареєструватися на захід можна на сторінці http://1c.ua/ua/events/detail/657696/.

Підвищення цін на інформаційно-технологічний супровід

Інформаційним листом № 2017-1145 від 09.08.2017 року було оголошено про підвищення цін на інформаційно-технологічний супровід (ІТС):

 • з жовтня 2017 року на договори ІТС (ПРОФ, в т.ч. за програмою лояльності, ТЕХНО, для віддаленого офісу, пільговий за схемою 8+4, апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ);
 • з грудня 2017 року на сервіс ІТС Галузевий.

Як і раніше діє програма лояльності, за якою користувачі ІТС рівня ПРОФ у разі укладання чергового договору ІТС ПРОФ отримують знижку залежно від дати закінчення та тривалості попереднього договору.

Для користувачів, які оформлюють пільговий договір на 12 місяців (за схемою 8+4) відразу застосовується ціна за програмою лояльності.

Вартість інших сервісів ІТС не змінюється!

Нові ціни представлені в розділі "Ціни" поточного інформаційного листа.

1С:ЕДО - сервіс ІТС для електронного документообігу

З 1 травня 2017 запущено в комерційну експлуатацію сервіс 1С:ЕДО. 1С:ЕДО – це сервіс ІТС для користувачів програмних продуктів "1С:Підприємство", за допомогою якого можна обмінюватися будь-якими електронними документами зі своїми контрагентами. Тісна інтеграція сервісу "1С:ЕДО" з типовими конфігураціями "1С:Підприємства" дозволяє обмінюватися між контрагентами рахунками, актами виконаних робіт і товарними накладними безпосередньо з конфігурацій "1С:Підприємство" без створення зовнішніх файлів. Детальніше див. інформаційний лист № 2017-1120 від 27.04.2017 р.

До складу поточного випуску включені версії типових конфігурацій, в яких реалізована повна інтеграція сервісу "1С:ЕДО":

 • 1С:Бухгалтерія 8 для України, редакція 1.2, починаючи з версії 1.2.41;
 • 1С:Підприємство 8. Управління торговим підприємством для України, редакція 1.2, починаючи з версії 1.2.42;
 • 1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України, редакція 1.3, починаючи з версії 1.3.51;
 • 1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України, редакція 2.3, починаючи з версії 2.3.37.

Сервіс ІТС "Консультації аудитора"

З жовтня 2016 року запущено сервіс ІТС "Консультації аудитора", який дозволяє ліцензійним користувачам програмних продуктів "1С:Підприємство" отримувати персональні письмові консультації від експертів та аудиторів з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку.

Приймаються до розгляду питання за такими темами:

 • бухгалтерський облік:
  • відображення в обліку конкретних господарських операцій;
  • правила заповнення бухгалтерських (в тому числі первинних) документів;
  • правила заповнення та подання бухгалтерської звітності;
 • податковий облік:
  • визначення бази оподаткування податків і зборів;
  • порядок сплати податків і зборів;
  • правила заповнення та подання податкової звітності;
 • єдиний соціальний внесок;
 • виправлення помилок, відповідальність і санкції у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування;
 • оплата праці та трудові відносини, кадрові питання;
 • соціальне страхування;
 • РРО, каса та безготівкові розрахунки;
 • бюджет;
 • зовнішньоекономічна діяльність;
 • приватне підприємництво.

Докладніше про сервіс "Консультації аудитора" можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Доступ до матеріалів ІТС на сайті its.1c.ua

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, незалежно від терміну початку договору, отримують повний доступ до інформаційно-аналітичних матеріалів на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до матеріалів Інтернет-версії в обмеженому обсязі (тільки до матеріалів розділу "Технологічна підтримка").

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів! Перевірити реєстрацію договору ІТС, визначити, коли і куди було направлено лист з активаційним посиланням, змінити адресу відправки листа і замовити повторний лист можна на сторінці "Як отримати доступ до Інтернет-версії ІТС".

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка 1С:Підприємства 8

У поточному випуску для користувачів типових госпрозрахункових конфігурацій "Бухгалтерія для України" (ред. 1.2), "Управління торговим підприємством для України" (ред. 1.2) і "Управління виробничим підприємством для України" (ред. 1.3) оновлено методику відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента, а також порядок завантаження і зберігання вхідних податкових документів в електронному вигляді та їх автоматичного заповнення даними з ХМL-файлу.

Користувачам конфігурації "Бухгалтерія для України" (ред. 2.0) рекомендуємо ознайомитися з методикою оформлення видачі спецодягу матеріально відповідальній особі, а також з описом порядку модернізації малоцінних активів. Також рекомендуємо ознайомитися з матеріалами, присвяченими обліку взаєморозрахунків з підзвітними особами. А саме, із загальним порядком оформлення авансового звіту за різними господарськими операціями, з порядком погашення заборгованості підзвітній особі в разі перевищення суми авансу, виданого у валюті, а також з методикою оформлення розрахунків за банківськими картками.

Корисним для ознайомлення буде порядок ведення обліку платниками єдиного податку.

Пропонуємо ознайомитися з методикою відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента, а також з порядком завантаження і зберігання вхідних податкових документів в електронному вигляді та їх автоматичним заповненням даними з ХМL-файлу.

Опубліковано перелік звітів підсистеми обліку заробітної плати, за допомогою яких можна переглянути і проаналізувати результати розрахунку зарплати.

Користувачам конфігурацій "Зарплата і Управління Персоналом для України" (ред. 2.1) і "Управління виробничим підприємством для України" (ред. 1.3) рекомендуємо ознайомитися з методикою застосування нарахувань в іноземній валюті при розрахунках з працівниками в регламентованому й управлінському обліку.

Для користувачів конфігурації "Управління торгівлею для України" (ред. 3.1) у розділі "Оформлення та планування платежів" опубліковано методику відображення операцій купівлі та продажу валюти.

Користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Олена Нікітіна, фахівець-консультант компанії "ХВОЯ Інтегра" (http://hvoya.com.ua/). У матеріалах розглянуто різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску у розділі "Робота з довідниками і документами, сервісні функції" рекомендуємо ознайомитися з механізмом використання масових розсилок E-mail і SMS для інформування клієнтів про проведення маркетингових заходів і передачі іншої інформації. Також опубліковано порядок використання тегів у конфігурації, наприклад, для можливості класифікувати контрагентів за різними ознаками. У розділі "Виробництво" опубліковано методику обліку виробництва продукції.

Для користувачів типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період жовтень 2016 року – вересень 2017 року.

Користувачам прикладних рішень для бюджетних установ, а саме, користувачам конфігурації "Комплексний облік для бюджетних установ України" (ред. 2.1) у розділі "Облік запасів" рекомендуємо ознайомитися з методикою обліку виробничих витрат незавершеного виробництва та обліку готової продукції бюджетної установи.

У новому розділі "Облік ПДВ" пропонуємо ознайомитися з методикою заповнення форм податкових документів в залежності від делегованих прав філії/структурного підрозділу, а також з методикою відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента. У розділі опубліковано порядок виправлення помилок вхідного ПДВ минулого і/або поточного періоду і механізм роздільної нумерації податкових документів. Корисним для ознайомлення також буде порядок відображення умовних індивідуальних податкових номерів у податкових документах.

Розробникам конфігурацій на платформі "1С:Підприємство" у підрозділі "Стандартні бібліотеки" рекомендуємо ознайомитися з оновленими бібліотеками: "Бібліотека стандартних підсистем" (ред. 2.3), "Бібліотека стандартних підсистем" (ред. 2.4), "Бібліотека електронних документів" (ред. 1.1), "Бібліотека електронних документів" (ред. 1.3), "Бібліотека інтернет-підтримки користувачів" (ред. 2.2). Корисним для ознайомлення буде приклад створення повідомлень за допомогою додаткових обробників.

Адміністраторам систем на платформі "1С:Підприємство" рекомендуємо ознайомитися з оновленим програмним Java-інтерфейсом для адміністративного сервера.

Для розробників і адміністраторів оновлено обробку "Завантаження даних з табличного документа", яка призначена для завантаження даних у довідники і табличні частини різних об'єктів з табличного документа.

Поради лінії консультацій

У розділі оновлено перелік рекомендацій і порад з роботи у прикладних рішеннях для України.

1С:Звіт. Електронна звітність, обмін первинними документами

Матеріали надаються українською мовою фахівцями компанії "1С-СЕД".

У рубриці "Методичні рекомендації з використання програми "1С:Звіт"" довідника "1С:Звіт. Електронна звітність, обмін первинними документами" оновлено перелік сертифікатів електронно-цифрових підписів, що підтримуються "1С: Звіт".

Рубрику "Консультації з питань роботи з програмою "1С:Звіт"" доповнено переліком проблемних ситуацій і порядком їх виправлення.

З моменту попереднього огляду випущено версію 01.00.299 "1С:Звіт".

Звертаємо увагу, що для мінімізації кіберзагроз у наших користувачів тимчасово відключено автоматичне оновлення, завантаження ліцензій програми "1С:Звіт", а також автоматичне завантаження сертифікатів контрагентів. Тобто, оновлення, ліцензії та сертифікати контрагентів необхідно завантажувати безпосередньо з сайту розробника http://www.1c-sed.com.ua/.

Також нагадуємо, що для коректної роботи рекомендується використовувати останній актуальний дистрибутив програми "1С:Звіт".

Консультації для бухгалтера

У довіднику "Регламентована звітність" в зв'язку з останніми змінами законодавства актуалізовано підрозділ "Податкова декларація з ПДВ" розділу "Податкова звітність з ПДВ". Актуалізовано підрозділ "Додаток 1: розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)" розділу "Податкова звітність з ПДВ". Також у даному розділі оновлено підрозділи:

 • "Додаток 5: Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)";
 • "Додаток 6: Довідка (Д6) подається платниками, що заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів";
 • "Додаток 8: заяву про допущення продавцем товарів/послуг помилок при вказівці обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д8)".

Довідник "Податок на прибуток: від обліку до звіту" доповнено новим розділом "Платники податку, їх права та обов'язки", в якому викладені основні права і обов'язки платників податку на прибуток.

У розділі "Відрядження" довідника "Праця і заробітна плата" оновлено порядок документального оформлення відряджень на прикладі роботи в конфігурації "Зарплата і Управління Персоналом для України". Матеріал також актуальний для користувачів конфігурації "Управління виробничим підприємством для України".

У розділі "Запаси" Довідника господарських операцій, на прикладі роботи в конфігурації "Бухгалтерія для України" (редакції 2.0), оновлено загальну інформацію про налаштування програми, що впливають на операції обліку запасів. Додано новий підрозділ "Спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ". У ньому представлені теоретичні аспекти обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ, а також порядок роботи, таблиці проводок і приклади оформлення документів для відображення інформації в типових рішеннях.

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 04.09.2017: ДФСУ про порядок нарахування пені після 1 січня 2017 року (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1617/hdoc).
 • Коментар від 11.09.2017: ДФСУ: якщо розмір зарплати за основним місцем роботи при відрядній системі оплати праці не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати і ставки внеску (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1623/hdoc).
 • Коментар від 11.09.2017: ДФСУ про заповнення граф "Загальна сума нарахованого доходу (грн., коп.)" і "Загальна сума виплаченого доходу (грн., коп.)" рядки "Військовий збір" розділу ІІ форми № 1 ДФ (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1625/hdoc).
 • Коментар від 26.09.2017 ДФСУ: якщо роботодавець за рахунок власних коштів організовує харчування (обіди) для працівників, ціна продажу якого менше його собівартості, то з різниці, що виникає між собівартістю такого харчування і ціною продажу, стягується ПДФО, військовий збір та ЄСВ на загальних підставах (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1605:hdoc).

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у жовтні 2017 року.

На ІТС представлена актуальна станом на 28.09.2017 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

Консультації для бюджетної сфери

У довіднику "Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору" розділ "Нефінансові активи" доповнено матеріалом "Вибуття основних засобів", в якому розглянуто види, обставини, послідовність дій, документальне оформлення вибуття об’єктів основних засобів та відображення в бухгалтерському обліку бюджетних установ.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу 1С:Оновлення програм https://portal.1c.eu/applications/4.

1С:Підприємство 8

Технологічна платформа:

 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.10.2580.

1С:Підприємство 7.7

Прикладні рішення:

 • Конфігурація "Бухгалтерський облік для України", реліз 7.70.326;
 • Конфігурація "Бухгалтерський облік для України" для базової версії, реліз 7.70.326;
 • Конфігурація "Виробництво + послуги + Бухгалтерія для України", реліз 7.70.076;
 • Конфігурація "Зарплата + кадри для України", реліз 7.70.060;
 • Конфігурація "Торгівля + склад для України", реліз 7.70.039;
 • Конфігурація "Бухгалтерія + торгівля + склад + зарплата + кадри для України", реліз 7.70.081. 

3. ЦІНИ

Повний перелік сервісів і послуг, включених до складу ІТС, наведено на сторінці http://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:2:hdoc.

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Інформаційно-технологічний супровід облікової системи рівня ПРОФ (ІТС ПРОФ), договір на 1 місяць, вересень 2017 року. Продаж через партнерів. Повна вартість

1200

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

900

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

990

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

1080

Договір на 1 місяць. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

1170

Договір на 3 місяці. Повна вартість

1800

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

1560

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

1650

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

1710

Договір на 3 місяці. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

1770

Договір на 6 місяців. Повна вартість

3450

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

3000

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

3150

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

3300

Договір на 6 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

3390

Договір на 12 місяців. Повна вартість

6450

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 12 міс. або 8+4 міс.

5700

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 6 міс.

6090

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 3 міс. або пільгового на 3 міс.

6270

Договір на 12 місяців. Вартість за програмою лояльності при безперервному продовженні з договору на 1 міс.

6390

Пільговий договір на 12 місяців за схемою 8+4

3810

 

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Інформаційно-технологічний супровід облікової системи рівня ТЕХНО (ІТС ТЕХНО), вересень 2017 року. Продаж через партнерів

 

Договір на 6 місяців

2400

Договір на 12 місяців

4500

3.1. Ціни на ІТС для віддаленого офісу

Найменування

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Від 1 до 5 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

900

Від 6 до 10 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

810

Від 11 до 20 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

720

Від 21 до 50 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

630

Від 51 до 100 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

540

Понад 100 ІТС для віддаленого офісу, ПРОФ договір на 12 міс. Продаж через партнерів

450

3.2. Ціни на апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ

Вид договору

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 1 місяць

180

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 2 місяці

360

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 3 місяці

540

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 4 місяці

720

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 5 місяців

900

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 6 місяців

1080

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 7 місяців

1260

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 8 місяців

1440

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 9 місяців

1620

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 10 місяців

1800

ІТС апгрейд з ТЕХНО на ПРОФ, доплата за 11 місяців

1980

3.3. Ціни на сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт"

Вид договору

 

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")

1200

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір для додаткової юридичної або фізичної особи на 1 місяць

102

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт" для ФОП. Договір на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")

240

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт". Договір для додаткової ФОП на 1 місяць

21

Перехід на мережеве використання сервісу "1С:Звіт" або "1С:ЕДО" (разовий платіж, для кожного підприємства)

360

3.4. Ціни на сервіс електронного документообігу "1С:ЕДО"

Вид договору

 

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

1С:ЕДО. Основне підключення (вартість за 1 місяць)

51

1С:ЕДО. Додаткове підключення (вартість за 1 місяць)

51

Перехід на мережеве використання сервісу "1С:Звіт" або "1С:ЕДО" (разовий платіж, для кожного підприємства)

360

3.5. Ціни на ІТС ДЛЯ ПАРТНЕРІВ

Вид інформаційної системи

Рекоменд. роздрібна ціна, грн. з ПДВ 20%

Ціна для партнера любої категорії

грн. з ПДВ 20%

ІТС для партнерів. Випуск поточного місяця

-

120

ІТС для партнерів. Договір на 6 місяців

-

390

Сервіс здачі електронної звітності "1С:Звіт" NFR. Договір на 12 місяців

-

150

Сервіс електронного документообігу "1С:ЕДО" NFR. Договір на 12 місяців

-

210


Повернення до списку