Типові питання з ліцензування

Типові питання з ліцензування

Цей матеріал складено на основі діючих Користувальницьких угод, які регулюють порядок використання програмних продуктів лінійки «1С:Підприємство 8», а також чинного законодавства. У документі містяться основні положення ліцензійної політики щодо програмних продуктів лінійки «1С:Підприємство 8», а також наводяться відповіді на найпоширеніші запитання.

Для забезпечення зручної та плавної масштабованості платформи продукти лінійки «1С:Підприємство 8» поділяються на такі категорії:

 • основні поставки, які містять платформу, прикладне рішення (конфігурацію) і Користувацьку угоду на право використання продукту на одному робочому місці;
 • клієнтські ліцензії, або ліцензії на додаткові робочі місця;
 • ліцензія на сервер «1С:Підприємство 8» (сервер прикладних програм);
 • набори («бандли»), що включають кілька перелічених вище продуктів;
 • спеціалізовані продукти, які розширюють сферу застосування програмних продуктів лінійки «1С:Підприємство», такі як веб-розширення, продукти для кишенькових комп’ютерів та інші.

Такий набір номенклатурних груп дозволяє збільшувати число робочих місць і переходити від роботи в однокористувацькому режимі до роботи у багатокористувацькому режимі у файловому або клієнт-серверному варіанті без необхідності апгрейда придбаного продукту.

Клієнтські ліцензії (у версії 8.0 використовувався термін «Додаткові багатокористувацькі ліцензії») до програмних продуктів лінійки «1С:Підприємство 8» надають користувачеві право працювати з довільним числом основних поставок, тому для використання нових прикладних рішень на тих же робочих місцях необхідно придбати лише основну поставку, яка включає нову конфігурацію. Тим самим забезпечується незалежна масштабованість функціоналу прикладних рішень та клієнтських робочих місцях.

Ліцензування у системі програм «1С:Підприємство 8» підтримується технічними засобами програмного або апаратної захисту. У складі комплектації програмних продуктів міститься конверт з ПІН-кодами програмного захисту або апаратний ключ. Починаючи з версії 8.2.10 платформи, система «1С:Підприємство 8» підтримує одночасне використання програмних та апаратних ліцензій у разі роботи з однією і тією ж інформаційною базою.

Крім користувацьких ліцензій і ліцензій на NFR-продукти для партнерів, випускаються спеціальні ліцензії для розробників, які дозволяють IT-фахівцям підприємств ознайомитись із платформою «1С:Підприємство 8», вивчати типові прикладні рішення, а також вести розробку власних прикладних рішень.

Для навчання програмуванню у середовищі «1С:Підприємство 8» і вивчення типових прикладних рішень також є учбові версії, які доступні широкому колу користувачів.

Для розповсюдження якісних рішень, створених сторонніми розробниками, передбачено новий вид ліцензування тиражних рішень за програмою «1С-Спільно», в якому продукти комплектуються платформою «1С:Підприємство 8» і тиражним рішенням стороннього розробника, а розповсюдження таких продуктів відбувається під торговою маркою «1С».

Для того, щоби полегшити користувачам обгрунтування витрат на придбання та супровід прикладних рішень, всі продукти забезпечуються Користувацькою угодою.

Нижче наведено відповіді на найбільш поширені запитання з ліцензування «1С:Підприємства 8», які розподілено за темами:

Нові запитання відмічені піктограмою . Запитання, у яких змінено формулювання, відмічені піктограмою .

Питання

Відповідь

Загальні питання ліцензування

1. В Організації є кілька віддалених офісів (торгова точка, склад тощо), не зв'язаних з центральним офісом локальною мережею. Кожен віддалений офіс має власну локальну мережу. Чи має право Організація встановити програмний продукт з ОДНІЄЇ основної поставки (платформа + конфігурація) одночасно у центральному офісі та у віддалених офісах, придбавши для віддалених офісів тільки клієнтські ліцензії? Або Організація зобов'язана придбати основну поставку (платформа + конфігурація) у кожен віддалений офіс?

Відповідно до діючого порядку ліцензування, область правомірного використання Користувацької угоди на основну поставку (платформа + конфігурація) обмежується локальною мережею користувача, в якій виконується установка програмного продукту, тому Організація зобов'язана придбати окрему основну поставку (платформа + конфігурація) для локальної мережі кожного віддаленого офісу, де потрібно встановити програмний продукт.

Для користувачів продуктів, що включають конфігурацію «Управління виробничим підприємством для України» (УВП) або галузеві рішення, що створені на її основі за проектом «1С-Спільно», випускаються продукти для використання у віддалених офісах. У Користувацькій угоді таких продуктів зазначено, що вони можуть використовуватися тільки Організацією, яка придбала основну поставку УВП або відповідного галузевого рішення. Вартість продуктів для віддалених офісів нижче вартості основної поставки.

2. В Організації для кількок віддалених торгових точок, які зв'язані з центральним офісом локальною мережею, використовується розподілена база. У версії 7.7 для використання розподілених інформаційних баз потрібно придбати окремий продукт. Яким чином можна придбати ліцензію на використання розподілених інформаційних баз у версії 8?

В «1С:Підприємстві 8» не потрібно купувати окремі ліцензії для роботи з розподіленими інформаційними базами, тому що функціональність механізмів обміну даними включена у платформу.

3. В Організації для кількох віддалених інформаційних баз, які не зв'язані з центральним офісом локальною мережею, використовується розподілена інформаційна база, яку побудовано на механізмах обміну даними «1С:Підприємства 8». Чи має право Організація в цьому випадку використовувати ОДНУ основну поставку (платформа + конфігурація) в центральному офісі, а на вузлах - тільки клієнтські ліцензії? Або Організація зобов'язана придбати основну поставку (конфігурацію) на всі вузли?

Відповідно до діючого порядку ліцензування, область правомірного використання Користувацької угоди на основну поставку (платформа + конфігурація) обмежується локальною мережею користувача, в якій виконується установка програмного продукту. Оскільки в Організації використовується розподілена інформаційна база, тобто програмний продукт встановлюється також у віддалених офісах, Організація зобов'язана придбати основну поставку (платформа + конфігурація) на кожний вузол (у кожний віддалений офіс).

Якщо Організація використовує основну поставку «Управління виробничим підприємством для України», то для віддалених офісів (вузлів розподіленої бази) досить придбати спеціальну поставку УВП для роботи у віддалених офісах за нижчою ціною. При цьому на робочі місця у віддалених офісах мають бути окремо придбані клієнтські ліцензії «1С:Підприємства».

4. Організація використовує «1С:Підприємство 8» на декількох робочих місцях, які об'єднані у локальну мережу. Робочими місцями є АРМ торгового менеджера і комп'ютер керуючого магазином (центральний комп'ютер). АРМ менеджера може працювати як у мережі зі спільною інформаційною базою, так і автономно (offline), обмінюючись даними з центральним комп'ютером за схемою розподілених інформаційних баз. Чи має Організація придбати на кожне робоче місце окрему основну поставку «1С:Підприємства 8»?

Оскільки всі комп'ютери Організації об'єднані у локальну мережу, то для обміну даними за схемою розподілених інформаційних баз не потрібно купувати окрему основну поставку на кожне робоче місце.


6. В одній Організації два користувачі на одній території працюють з однією і тією ж конфігурацією, але з різними інформаційними базами. Комп'ютери у локальну мережу не об'єднані. Чи достатньо в цьому випадку придбати ОДНУ основну поставку плюс додаткову ліцензію, чи Організації потрібно придбати ДВІ основні поставки?

Оскільки комп'ютери у мережу не об'єднані, то за правилами Користувацької угоди для кожного комп'ютера необхідно придбати окрему основну поставку. Таким чином, Організації слід придбати дві основні поставки «1С:Підприємства 8».

7. В одній Організації два користувачі на одній території працюють з однією і тією ж конфігурацією, але з різними інформаційними базами. Комп'ютери об'єднані у локальну мережу. Чи достатньо в цьому випадку придбати ОДНУ основну поставку плюс клієнтську ліцензію, чи Організації потрібно придбати ДВІ основні поставки?

Оскільки комп'ютери об'єднані у локальну мережу, то за правилами Користувацької угоди достатньо придбати одну основну поставку та одну клієнтську ліцензію на додаткове робоче місце.

8. В одній Організації два користувачі працюють з двома різними конфігураціями «1С:Підприємства 8» (наприклад, ведуть операції з бухгалтерського обліку та виконують розрахунок зарплати). Комп'ютери об'єднані у локальну мережу. Скільки основних поставок зобов'язана придбати Організація?

В цьому випадку Організації необхідно придбати основну поставку для ведення бухгалтерського обліку та основну поставку для розрахунку зарплати, тобто всього Організація зобов'язана придбати дві основні поставки.

9. Фірма має два офіси, територіально розташовані у різних будівлях, але об'єднаних локальною мережею, планується використовувати одну конфігурацію. Скільки основних поставок «1С:Підприємства 8» слід придбати в цьому випадку?

Оскільки офіси об'єднані спільною локальною мережею, то за умовами Користувацької угоди для роботи із системою «1С:Підприємство 8» буде достатньо однієї основної поставки з клієнтськими ліцензіями за кількістю робочих місць.

10. Чи потрібно одній Організації для ДВОХ груп комп'ютерів, які об'єднані у локальні мережі в межах груп, і не зв'язані локальною мережею між собою, придбавати ДВІ основні поставки «1С:Підприємства», що включають одну і ту ж конфігурацію?

Так, відповідно до Користувацької угоди, у кожній локальній мережі має використовуватись окрема основна поставка, тобто всього Організації слід придбати ДВІ основні поставки продукту, який планується використовувати.

12. Організація планує використовувати дві конфігурації системи «1С:Підприємство 8» - «Управління торгівлею для України» та «Зарплата і Управління персоналом для України» на п'яти робочих місцях. Чи зобов'язана вона придбавати дві різні основні поставки або досить придбати лише одну, адже у ключах захисту тепер немає обмежень по компонентах, як це було у версії «1С:Підприємство 7.7»?

Для правомірного використання конфігурації Організація зобов'язана придбати основну поставку, що включає потрібну конфігурацію. Тобто, Організація зобов'язана придбати дві різні основні поставки, що включають зазначені конфігурації.

Інший варіант - придбати продукт «1С:Підприємство 8. Комплект прикладних рішень на 5 користувачів для України», який дозволяє використовувати конфігурації «Бухгалтерія 8 для України», «Зарплата і Управління Персоналом для України» та «Управління торгівлею для України», що входять у зазначений вище комплект, на п'яти робочих місцях.

13. Організація планує використовувати дві конфігурації системи «1С:Підприємство 8» - «Управління торгівлею для України» та «Зарплата і Управління персоналом для України» на п'яти робочих місцях і планує придбати відповідні основні поставки цих продуктів. Чи зобов'язана вона купувати клієнтські ліцензії для доступу до кожної конфігурації з кожного додаткового робочого місця?

Клієнтська ліцензія надає користувачеві у локальній мережі права доступу до будь-якої конфігурації, яка забезпечена основною поставкою. Тому придбання двох комплектів клієнтських ліцензій на одне робоче місце для доступу до двох конфігурацій не потрібно. У зазначеній ситуації, крім двох основних поставок, необхідно буде придбати клієнтські ліцензії на 3-и робочих місця, тому що клієнтська ліцензія на право використання зазначеної конфігурації на одному робочому місці входить до основної поставки кожної конфігурації.

Інший варіант - придбати продукт «1С:Підприємство 8. Комплект прикладних рішень на 5 користувачів для України», який дозволяє використовувати конфігурації «Бухгалтерія 8 для України», «Зарплата і Управління Персоналом для України» та «Управління торгівлею для України», що входять у зазначений вище комплект, на п'яти робочих місцях.

14. Організація придбала основну поставку «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України» і використовує її у багатокористувацькому режимі (з додатковими ліцензіями). Чи припустимо встановити програму на ноутбук керівника, який не підключений до локальної мережі, і запускати її з додатковим ключем?

Якщо ноутбук керівника не підключений до локальної мережі, і робота на ньому відбувається одночасно з роботою у локальній мережі підприємства, то для нього необхідно придбати окрему основну поставку «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України».

Якщо керівник користується віддаленим доступом до загальної інформаційної бази Організації (наприклад, через веб-інтерфейс або із використанням віддаленого доступу), то придбання основної поставки не потрібно.

Це також справедливо для продуктів «1С:Бухгалтерія 8 для України» та «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України».

15. Системні адміністратори фірми використовують різні складні апаратні і програмні засоби для організації доступу до комп'ютерів фірми, які розташовано на різних територіях. Як у таких випадках визначити, які рішення можна вважати однією локальною мережею, а які - ні?

У складних ситуаціях рішення щодо визнання єдиною локальною мережею (із урахуванням технічних засобів, що використовуються в Організації), приймає на місці сертифікований партнер 1С:Франчайзі, який здійснює продаж ліцензій «1С:Підприємства 8», виходячи з аналізу конкретної ситуації.

16. Організація придбала одну ліцензію на сервер «1С:Підприємства 8». Скільки клієнт-серверних баз може одночасно використовуватися в Організації?

Ліцензія на сервер «1С:Підприємства 8» поширюється на один комп'ютер, що працює як сервер (окремо або у складі кластера серверів). Один сервер може працювати з необмеженою кількістю баз.

Якщо кластер серверів «1С:Підприємства 8» працює на кількох комп'ютерах, то необхідно придбати окрему ліцензію на кожен комп'ютер.

17. Скільки потрібно придбати ліцензій на Microsoft SQL Server у разі використанні його із системою «1С:Підприємство 8» у клієнт-серверному варіанті?

У Ліцензії на клієнтський доступ до Microsoft SQL Server зазначено: «Кожна Ліцензія на клієнтський доступ дає право доступу до Серверної Програми з одного конкретного комп'ютера, робочої станції або іншого цифрового електронного пристрою». Таким чином, число ліцензій на використання Microsoft SQL Server має бути не менше числа користувачів, що одночасно працюють з «1С:Підприємством 8» у клієнт-серверному варіанті.

18. Чи можна, придбавши продукт «1С:Підприємство 8 + MS SQL Server. Ліцензія на сервер», користуватися ним ще й для інших задач, які не використовують «1С:Підприємство 8»?

Серверні і клієнтські ліцензії «Microsoft SQL Server для 1С:Підприємство 8» поставляються окремо від серверних і клієнтських ліцензій «1С:Підприємства 8».

Розрізняють ліцензії Runtime і Full-use.

Якщо SQL-сервер придбано на умовах ліцензій Runtime, то у такому випадку Microsoft SQL Server можна використовувати тільки для вирішення задач, які використовують «1С:Підприємство 8».

Ліцензії Full-use - це ліцензії без обмеження права використання. Користувач може використовувати Microsoft SQL Server, придбаний разом з «1С:Підприємством 8», для вирішення інших завдань, які не використовують «1С:Підприємство 8», але до тих пір, поки продовжує користуватись продуктом «1С:Підприємство 8».

20. Чи можливо очікувати у майбутньому зміни окремих аспектів ліцензійної політики для «1С:Підприємства 8» і появи нових видів ліцензій?

Ми постійно розвиваємо лінійку продуктів системи «1С:Підприємство» та уважно стежимо за питаннями, які виникають у наших користувачів і партнерів в частині їх ліцензування. На підставі обговорення цих питань ми можемо приймати рішення про внесення змін у ліцензійну політику.

Управління виробничим підприємством

21. Організація придбала основну поставку «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» і використовує її у багатокористувацькому режимі (з додатковими ліцензіями). Чи припустимо встановити програму на ноутбук керівника, який не підключено до мережі, і запускати її з додатковим ключем?

Для користувачів прикладного рішення «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» випускається спеціальна ліцензія на використання цього прикладного рішення на ноутбуці (переносному комп'ютері). Користувацька угода на такий продукт є персоніфікованою і може використовуватись тільки тією Організацією, яка придбала основну поставку, що включає конфігурацію «Управління виробничим підприємством для України».

Для ноутбука в цьому випадку також потрібно придбати клієнтську ліцензію «1С:Підприємства 8» на одне робоче місце.

22. Організація придбала продукт «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» і використовує його на основній території на десяти робочих місцях. Крім того Організація відкриває два територіально віддалених офіси, у яких буде п'ять робочих місць в кожному. Які програмні продукти необхідно придбати Організації для правомірного використання зазначеного прикладного рішення на нових робочих місцях?

Для забезпечення функціонування прикладного рішення «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» у двох віддалених офісах Організації необхідно придбати ДВІ ліцензії на використання цього прикладного рішення у віддалених офісах, а також ДВІ клієнтські ліцензії «1С:Підприємства 8» на п'ять робочих місць (за числом робочих місць у кожному віддаленому офісі).

23. Організація придбала основну поставку з конфігурацією «Управління виробничим підприємством» і одночасно також хоче використовувати конфігурацію «Бухгалтерія для України» на тій підставі, що у Комплексній поставці «1С:Підприємства 7.7» поряд з Комплексною конфігурацією можна було використовувати окремі конфігурації. Чи буде в цьому випадку правомірним використання конфігурації «Бухгалтерія для України»?

На відміну від Комплексної поставки «1С:Підприємства 7.7», яка включає декілька конфігурацій, продукти лінійки «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України» містять ОДНУ конфігурацію. Тому Організація, яка придбала «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України», має право використовувати тільки цю конфігурацію.

Для правомірного використання інших конфігурацій системи «1С:Підприємство 8» Організація повинна придбати відповідні основні поставки, тобто для використання конфігурації «Бухгалтерія для України» необхідно придбати продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України».

Див. також питання 13

Комплекти на 5 користувачів

24. Організація придбала наступні програмні продукти: «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» - як апгрейд з мережевої версії «1С:Бухгалтерія 7.7» та «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України» і «1С:Підприємство 8. Клієнтська ліцензія на 5 робочих місць» - як апгрейд з мережевою версії для 3-х користувачів «1С:Зарплата і Кадри 7.7». На якій кількості робочих місць можна використовувати кожне з прикладних рішень?

Незалежно від способу придбання програмних продуктів, за умовами Користувацької угоди Організація може використовувати програми «1С:Бухгалтерію 8 для України» і «1С:Підприємство 8. Зарплата і управління персоналом для України» - на 11 робочих місцях.

25. Організація придбала продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» і клієнтську ліцензію на 5 робочих місць. Потім потрібно було збільшити число робочих місць до двадцяти, з обов'язковою умовою - один ключ захисту. Чи можлива заміна всіх існуючих і придбаних ліцензій на один ключ?

Користувацька угода, яка входить до складу комплектації програмного продукту «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів», дає право використання прикладного рішення« 1С:Бухгалтерія 8 для України» на п'яти робочих місцях і є неподільною. Тому в описаній ситуації для забезпечення двадцяти робочих місць можливо тільки здійснити обмін клієнтської ліцензії на 5 робочих місць на клієнтську ліцензію на 20 робочих місць.

26. Організація придбала продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України», клієнтську ліцензію «1С:Підприємства 8» на 5 робочих місць і прикладне рішення «1С-Спільно» на 5 користувачів. Згодом Організації потрібно було довести число робочих місць до десяти, у тому числі і для прикладного рішення «1С-Спільно». Чи може Організація зробити апгрейд на «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» і докупити ще ліцензію на прикладне рішення «1С-Спільно» на 5 користувачів?

Так, для збільшення числа робочих місць до десяти Організації досить зробити апгрейд на продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» і придбати ліцензію на прикладне рішення «1С-Спільно» на 5 користувачів.

27. Організація придбала «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» і «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України». На скількох робочих місцях Організація може використовувати прикладне рішення «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України» - на одному чи на шести?

Користувацька угода, яка входить до складу комплектації програмного продукту «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів», надає право використання будь - якого правомірно придбаного прикладного рішення не більше ніж на п'ять робочих місцях одночасно. Таким чином, в описаному випадку прикладне рішення «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України» можна використовувати не більше ніж на шести робочих місцях одночасно, тому що Користувацьку угоду на право використання цієї конфігурації на одному робочому місці включено у поставку продукту «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України».

28. Організація розробила повністю оригінальну конфігурацію «1С:Підприємство 8». Чи може ця конфігурація використовуватись на п'яти робочих місцях з поставкою «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» замість клієнтської ліцензії на 5 робочих місць?

Якщо користувач правомірно володіє повними або невиключними правами на використання повністю оригінальної конфігурації та якщо права власника цієї конфігурації не порушуються, то продукт «1С:Бухгалтерія 8 для України. Комплект на 5 користувачів» можна використовувати як основну поставку і клієнтську ліцензію на 5 робочих місць одночасно.

Використання 1С:Підприємства на віддаленому робочому місці

29. Чи буде порушуватись Користувацька угода, якщо програміст Організації буде використовувати ключ захисту для ведення розробки на домашньому комп'ютері паралельно з роботою програми у локальній мережі підприємства?

Для правомірного використання системи «1С:Підприємство 8» на домашньому комп'ютері в зазначеній ситуації необхідно придбати окрему основну поставку. Використання ключа захисту без окремої основної поставки у цьому випадку порушує Користувацьку угоду. Як основну поставку можна використовувати конфігурацію, яка аналогічна тій, що придбана Організацією, або продукт «1С:Предприятие 8. Комплект специалиста по разработке и внедрению для Украины».

30. Чи буде порушуватись Користувацька угода, якщо співробітник IT-підрозділу Організації, яка придбала Основну поставку продукту, буде вести розробку системи автоматизації підприємства на домашньому комп'ютері перед тим, як система автоматизації буде запущена в експлуатацію в Організації?

Користувацька угода встановлює наступне істотне для описаної ситуації правило використання продукту: «Користувач має право встановити та використовувати відповідно до супровідної документації ПРОГРАМНИЙ ПРОДУКТ на одному комп'ютері в один момент часу». Таким чином, якщо продукт не використовується на комп'ютерах Організації у локальній мережі офісу, і співробітник Організації не підпадає під визначення третьої особи, то Користувацька угода не порушується. Співробітник IT-підрозділу Організації, який придбав продукт «1С:Предприятие 8. Комплект специалиста по разработке и внедрению для Украины», також може використовувати його для розробки системи автоматизації Організації на домашньому комп'ютері.

31. Чи є порушенням Користувацької угоди наступна ситуація: бухгалтер Організації, яка придбала основну поставку, буде використовувати систему на домашньому комп'ютері у вихідні, якщо робота в локальній мережі самої Організації в цей час не здійснюється?

Якщо продукт не використовується на комп'ютерах Організації у локальній мережі офісу у вихідні дні, а бухгалтер є співробітником Організації і не підпадає під визначення третьої особи, то Користувацька угода не порушується.

32. Організація має локальну мережу, у якій встановлена і використовується основна поставка «1С:Підприємства», і віддалені офіси, не зв'язані з центральним офісом локальною мережею. На віддалених робочих місцях не встановлено програмний продукт і не створюються додаткові інформаційні бази, а здійснюється доступ до інформаційної бази у центральному офісі засобами VPN (Virtual Personal Network). Чи повинна у цьому випадку Організація придбати для віддалених офісів основні поставки, які відповідають основній поставці центрального офісу?

Придбання основних поставок для віддалених офісів не потрібно, оскільки у віддалених офісах не створюються інформаційні бази. Відповідно до Користувацької угоди такий доступ до інформаційної бази припустимий, якщо віддалене робоче місце забезпечене клієнтською ліцензією «1С:Підприємство 8» на цьому віддаленому робочому місці.

33. Організація має центральний офіс, у локальній мережі якого встановлена і використовується основна поставка «1С:Підприємства», і віддалені офіси, не зв'язані з центральним офісом локальною мережею. На віддалених робочих місцях не створюються додаткові інформаційні бази, доступ до інформаційної бази у центральному офісі здійснюється за допомогою термінального клієнта (тобто прикладна задача виконується на стороні центрального офісу). Чи повинна у цьому випадку Організація придбати для віддалених офісів основні поставки, які відповідають основній поставці центрального офісу?

У описаній ситуації придбання основних поставок для віддалених офісів не потрібно, оскільки у віддалених офісах не створюються інформаційні бази. Відповідно до Користувацької угоди такий спосіб доступу до інформаційної бази припустимий, якщо віддалене робоче місце забезпечене клієнтською ліцензією «1С:Підприємство 8».

Див. також запитання 13

Апгрейд клієнтських ліцензій

34. Організація спочатку придбала основну поставку «1С:Підприємство 8» і клієнтську ліцензію на 5 робочих місць. Через деякий час цією ж Організацією було придбано ще одну клієнтську ліцензію на 10 робочих місць. На поточний час Організації потрібно вже двадцять робочих місць для «1С:Підприємства 8», але при цьому необхідно, щоб у мережі був мінімум ключів захисту. Чи може Організація здати наявні у неї ліцензії на 5 і 10 робочих місць та придбати натомість одну ліцензію на 20 робочих місць?

Так, це можливо. Організації необхідно звернутись до будь-якого з партнерів 1С:Франчайзі з проханням виконати таку заміну. При цьому вартість ліцензій, що здаються, буде Організації зарахована відповідно до кількісті робочих місць, які забезпечуються ліцензіями, що здаються.

35. Організація придбала програмний продукт виду «1С:Підприємство 8» для 10 користувачів + клієнт-сервер і окремо додаткову ліцензію на 10 робочих місць. Чи можна натомість отримати відповідні ліцензії на 20 робочих місць?

Обмін ліцензій в описаній ситуації неможливий, тому що у Організації, яка придбала такий продукт («бандл»), є спільна ліцензія на використання прикладного рішення системи «1С:Підприємство» на 10 робочих місцях та на сервер «1С:Підприємства», і виділяти з неї тільки ліцензію на 10 робочих місць або будь-яку іншу за умовами придбаної поставки не можна. З цієї причини ліцензії, що входять у «бандли», до обміну не приймаються.

36. Організація спочатку придбала поставки «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України», «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління Персоналом для України» і клієнтську ліцензію на 20 робочих місць. Через деякий час підрозділи організації, що займаються управлінням кадрів і розрахунком заробітної плати, переїхали на іншу територію з окремою локальною комп'ютерною мережею. Чи може Організація обміняти одну ліцензію на 20 робочих місць на дві ліцензії по 10 робочих місць, щоби забезпечити роботу своїх співробітників у різних локальних мережах?

Так, обміняти одну ліцензію на кілька інших, які в сумі забезпечують не меншу кількість робочих місць, ніж ліцензія, що здається, можливо. Організації необхідно звернутись до партнера 1С:Франчайзі, здати йому ліцензію на 20 робочих місць і натомість отримати необхідну кількість ліцензій, які у сумі забезпечують двадцять робочих місць.

37. Організація вирішила збільшити кількість наявних у неї робочих місць «1С:Підприємства 8» з тридцяти до п’ятдесяти, зробивши заміну клієнтських ліцензій. Чи доведеться у цьому випадку зупиняти роботу функціонуючої системи автоматизації?

Ні, не доведеться. Процедура обміну ліцензій організована так, що на час виконання обміну партнер 1С:Франчайзі, що здійснює обмін, надасть Організації так званий «обмінний ключ», який буде підтримувати роботу системи до отримання Організацією нових ліцензій.

Продукти для навчання у вищих та середніх навчальних закладах

38. Які конфігурації може використовувати навчальний заклад, який придбав «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання у вищих та середніх навчальних закладах України»?

Навчальний заклад, який придбав «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання у вищих та середніх навчальних закладах України», може використовувати для навчального процесу будь-яку з конфігурацій, що входять до комплекту: «Управління виробничим підприємством для України»; «Бухгалтерія для України»; «Управління торгівлею для України»; «Зарплата і Управління Персоналом» тощо.

39. Чи може навчальний заклад, який придбав «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання у вищих та середніх навчальних закладах України», використовувати цей продукт для внутрішньої автоматизації?

У відповідності до Користувацької угоди, програмний продукт «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання у вищих та середніх навчальних закладах України» призначений тільки для використання у навчальному процесі. Для внутрішньої автоматизації навчальний заклад на підставі «Договору про організацію навчання з використанням програмних продуктів «1С:Підприємство» може придбати будь-яку комерційну поставку «1С:Підприємство 8» за спеціальною ціною. Див. «Співпраця з вищими та середніми навчальними закладами».

40. Які продукти для внутрішньої автоматизації може придбати навчальний заклад?

У відповідності до «Договору про організацію навчання з використанням програмних продуктів «1С:Підприємство», для внутрішньої автоматизації навчальні заклади можуть придбати за спеціальною ціною такі програмні продукти:«1С:Бухгалтерія 8 для України», «1С:Підприємство 8. Зарплата і Управління персоналом для України», «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України», «1С:Підприємство 8. Управління виробничим підприємством для України». Див. «Співпраця з вищими та середніми навчальними закладами».

Базові версії та ОЕМ-поставки «1С:Підприємства 8»

41. Як здійснюється ліцензування програми «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія»?

Програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» використовує електронне ліцензування з прив'язкою до комп'ютера. Апаратні ключі захисту не застосовуються. Для запуску програми необхідно отримати електронну ліцензію, яка записується на комп'ютер користувача.

42. Яким чином можна отримати електронну ліцензію для програми «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія»?

Електронну ліцензію можна отримати будь-яким з трьох способів:

 • автоматично під час першого запуску програми, якщо комп'ютер користувача підключений до Інтернету (цей спосіб є найкращим);
 • електронною поштою;
 • за телефоном (це найбільш трудомісткий спосіб).

43. Чи може програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» використовуватися у мережевому режимі?

У Користувацькій угоді зазначено, що програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» не призначена для роботи у багатокористувацькому режимі.

44. Чи припустимо використовувати програму «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» для ведення обліку кількох юридичних осіб на одному комп'ютері?

Програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» може застосовуватись для ведення обліку декількох організацій на одному комп'ютері в окремих інформаційних базах. Для того, щоб вести бухгалтерський облік декількох юридичних осіб у єдиній інформаційній базі із використанням спільних довідників, необхідно використовувати версію ПРОФ.

45. Чи можна використовувати клієнтські ліцензії з базовою версією «1С:Бухгалтерія 8 для України»?

Клієнтські ліцензії не можуть використовуватися з програмою «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» як за умовами Користувацької угоди, так і за технічними обмеженнями продукту.

46. Чи може користувач конфігурувати прикладне рішення «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія», якщо у нього є інші продукти лінійки «1С:Підприємство 8» версії ПРОФ?

За умовами Користувацької угоди не допускається вносити зміни до продукту «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія». Для базових версій передбачено тільки підключення офіційних оновлень конфігурацій, які випускаються розробником.

47. Чи можна встановити на один комп'ютер конфігурацію «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України» і програму «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія»? Наскільки подібна установка відповідає ліцензійній політиці?

На один комп'ютер можна встановлювати програми «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» і «1С:Підприємство 8. Управління торгівлею для України». Порушення ліцензійної політики не відбудеться, якщо при цьому програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» буде використовуватись відповідно до своєї Користувацької угоди, зокрема, не будуть вноситись зміни до конфігурації базової версії.

48. «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» дозволяє отримати до трьох ліцензій. Чи можна використовувати ці прив'язки для установки програми більш ніж на одному комп'ютері?

За умовами Користувацької угоди програма «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія» може бути встановлена тільки на одному комп'ютері. Додаткові прив'язки призначені для роботи програми у разі зміни конфігурації комп'ютера або його заміні.

49. Наша організація придбала комп'ютер з попередньо встановленою на ньому програмою «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія». Чи можемо ми перейти на багатокористувацьку версію програми «1С:Бухгалтерія 8 для України» і на яких умовах?

Так, ви можете перейти на версію ПРОФ програми «1С:Бухгалтерія 8 для України» і придбати до неї ліцензії на необхідну вам кількість робочих місць. Під час апгрейду вам буде зараховано вартість програми, що здається, виходячи з роздрібної ціни програми «1С:Бухгалтерія 8 для України. Базова версія».

50. Організація придбала комп'ютер зі встановленою на ньому версією програмного продукту «1C:Бухгалтерія 8 для України OEM». Також у поставку комп'ютера входив комплект - дистрибутивний диск, дві книги документації, реєстраційна картка, конверт для відправлення анкети і запечатаний конверт з реєстраційним номером і ПІН-кодом. Чи може Організація передати цей програмний продукт «1C:Бухгалтерія 8 для України OEM» інший Організації окремо від комп'ютера?

Програмний продукт «1C:Бухгалтерія 8 для України OEM» призначений для поширення тільки разом з комп'ютером. Отже, цей продукт не може бути переданий іншій Організації окремо від комп'ютера, з яким був придбаний.

Учбові версії «1С:Підприємства 8»

51. Чи можна використовувати учбові версії для автоматизації реальних підприємств?

Учбові версії системи «1С:Підприємство 8» не дозволяється використовувати для автоматизації реальних підприємств.

Для автоматизації реальних підприємств необхідно використовувати тільки комерційні версії системи «1С:Підприємство».

52. Чи допускається зміна реально функціонуючих конфігурацій за допомогою учбових версій? Які обмеження мають бути накладені на конфігурації, що змінюються за допомогою учбових версій?

Функціональні можливості учбових версій дозволяють вносити зміни у конфігурації, які реально використовуються для ведення обліку, незалежно від складності конфігурацій. Необхідно враховувати, що налагодження зміненої конфігурації на реальних обсягах даних в учбовій версії не підтримується.

53. Чи може учбова версія використовуватись для розробки прикладних рішень?

Учбові версії допускається використовувати для розробки реальних прикладних рішень. Необхідна документація включено до комплекту поставки програмного продукту «1С:Предприятие 8.2. Версия для обучения программированию для Украины». При цьому реальна експлуатація прикладних рішень може здійснюватись тільки на комерційних версіях «1С:Підприємства».

54. Які обмеження накладаються на прикладні рішення, що розробляються за допомогою учбової версії?

За допомогою учбової версії «1С:Підприємства» можна розробляти конфігурації будь-якої складності. Обмежень за функціональністю під час розробки конфігурації не існує. Можливості налагодження створеної конфігурації на реальних обсягах даних обмежені.

55. Чи можна до навчального класу придбати один продукт лінійки «Учбова версія» системи «1С:Підприємство 8» і встановити його на десять комп'ютерів?

На кожен комп'ютер учбового класу необхідно придбати окремий продукт «1C:Бухгалтерія 8 для України. Учбова версія. 3 видання» / «1С:Предприятие 8.2. Версия для обучения программированию для Украины» або придбати один продукт «1С:Підприємство 8. Комплект для навчання у вищих та середніх навчальних закладах України», який надає можливість запуску ПРОФ версії «1С:Підприємство 8» на 20 комп'ютерах одночасно, а також підтримує роботу у режимі «клієнт-сервер».

Мультиплексування, веб-розширення, веб-сервіси

56. Організація використовує рішення, у якому доступ до «1С:Підприємства 8» здійснюється за допомогою COM –з’єднання. Скільки додаткових ліцензій у цьому випадку слід придбати Організації?

Відповідно до чинної Користувацької угоди, використання програмних та апаратних засобів, що зменшують кількість користувачів, які мають безпосередній доступ до «1С:Підприємства», не повинно зменшувати кількості необхідних ліцензій. Організації потрібно придбати клієнтські ліцензії за кількістю користувачів, які реально одночасно працюють із системою «1С:Підприємство 8».

57. Організація за допомогою продукту «1С:Предприятие 8. Web-расширение» розробляє веб-вітрину для власної торгової системи, яка працює на «1С:Підприємстві 8». Передбачається, що до неї одночасно будуть підключатися до ста користувачів. Скільки клієнтських ліцензій потрібно придбати Організація для створення веб-вітрини?

Відповідно до чинної Користувацької угоди, Організації потрібно придбати клієнтські ліцензії за кількістю користувачів, які реально одночасно працюють із системою «1С:Підприємство 8». Використання програмних або апаратних засобів, що зменшують кількість користувачів, які мають безпосередній доступ до «1С:Підприємства 8», як це відбувається у разі використанні «Web-розширення», не зменшує кількості необхідних ліцензій. Таким чином, для створення веб-вітрини Організація зобов'язана придбати сто клієнтських ліцензій.

58. Організація надає доступ до веб-сервісів, які реалізовано у «1С:Підприємстві 8». Яку кількість та яких саме ліцензій необхідно придбати Організації?

В описаному випадку на робочих місцях організації здійснюється доступ до інформаційної бази «1С:Підприємства 8» із використанням веб-сервісів, причому самі веб-сервіси реалізують лише спосіб доступу до даних «1С:Підприємства 8» і предметом для окремого ліцензування не виступають. Відповідно до Користувацької угоди «1С:Підприємства 8» кожне робоче місце, з якого у той чи інший спосіб здійснюється доступ до даних інформаційної бази «1С:Підприємства 8», має бути забезпечено ліцензією. Тобто Організації для роботи з програмами, що використовують веб-сервіси, необхідно придбати клієнтські ліцензії на таку кількість робочих місць, що дозволить одночасно здійснювати доступ до інформаційної бази.

Див. також відповіді на запитання  31325556.

Ліцензування розробки у системі «1С:Підприємство 8»

59. Чи можна використовувати типові конфігурації для створення комерційних тиражованих рішень?

Користувач або організація, що його обслуговує, мають право створювати на основі правомірно придбаної конфігурації власні прикладні рішення і використовувати їх для ведення обліку на власному підприємстві. Це не суперечить Користувацькій угоді, тому що у цьому випадку програмний продукт використовується відповідно із документацією. Тиражування та розповсюдження такого прикладного рішення регулюється не Користувацькою угодою, а Законом України «Про авторське право і суміжні права».

Відповідно до Закону, тиражування та розповсюдження прикладного рішення, створеного із використанням фрагментів коду типової конфігурації, можливо тільки з дозволу правовласника. Тиражні рішення, створені з використанням коду типової конфігурації, можуть поставлятися користувачам, які правомірно володіють основною поставкою «1С:Підприємства 8», на основі якої створено це тиражне рішення.

Одним з каналів розповсюдження таких рішень може бути сертифікація рішення на «1С:Сумісно» і поширення його через партнерську мережу. Крім того, дозвіл на використання кодів типових конфігурацій надається розробникам галузевих тиражних рішень за програмою «1С-Спільно». Продукти, які випущені за цією програмою, включають конфігурацію і платформу «1С:Підприємство 8».

Додатково розглядається питання про надання стороннім розробникам прав на тиражування власних конфігурацій у разі незначних запозичень фрагментів коду прикладних рішень і без зобов'язання їх поставки саме з тими рішеннями, з яких запозичені фрагменти коду. Передбачається, що рішення про передачу прав на таке тиражування буде прийматися під час проведення сертифікації «1С:Сумісно». Однак до прийняття рішення діють правила, сформульовані вище.

60. Які умови необхідно дотримати розробнику для поставки користувачеві своєї конфігурації, у якій запозичені фрагменти типового рішення? Для «1С:Підприємства 7.7» було потрібно, щоби користувач мав будь-який легально придбаний продукт, що містить типову конфігурацію і ті компоненти, які використовуються у конфігурації.

В «1С:Підприємстві 8» поділу за компонентами немає. У зазначеному випадку, щоб не порушувався Закон України «Про авторське право і суміжні права», користувач повинен мати ліцензію на використання Основної поставки, що містить ту конфігурацію, яку розробник використовував як основу, а також, відповідно до Користувацької угоди на «1С:Підприємство 8», клієнтські ліцензії «1С:Підприємства 8» за кількістю одночасно працюючих користувачів. Клієнтські ліцензії можуть використовуватись для одночасної роботи користувачів з будь-якими конфігураціями.

61. Чи можна на платформі «1С:Підприємство 8» створювати власні, цілком оригінальні конфігурації (які не використовують фрагментів типових конфігурацій)? Кому належатимуть авторські та майнові права на повністю оригінальні конфігурації?

На платформі «1С:Підприємство 8», що входить до складу правомірно придбаного програмного продукту, можна створювати власні повністю оригінальні конфігурації. Це не суперечить положенням Користувацької угоди про використання програмного продукту відповідно до документації. Якщо конфігурація є повністю оригінальною, авторські та майнові права на неї належать розробнику. Він має право тиражувати і розповсюджувати таку конфігурацію. Для того, щоби не було порушень Закону України «Про авторське право і суміжні права», для використання такої конфігурації користувачу потрібно придбати будь-яку основну поставку, що включає платформу «1С:Підприємство 8».

Для полегшення процесу розповсюдження таких рішень зараз розглядається питання про тиражування їх за видавничою схемою з включенням у поставку платформи «1С:Підприємство 8».

62. У якому випадку використання повністю оригінальної конфігурації (не типової конфігурації) для автоматизації підприємства буде правомірним?

Для того, щоби не було порушень Закону України «Про авторське право і суміжні права», Організація, яка використовує для автоматизації управління та обліку повністю оригінальну конфігурацію, зобов'язана придбати будь-яку основну поставку системи «1С:Підприємство 8» версії ПРОФ і вище, призначену для автоматизації організацій та установ і яка не є спеціалізованим продуктом для навчання. У цьому випадку використання повністю оригінальної конфігурації буде правомірним.

63. Чи має право розробник конфігурації виключати з платформи «1С:Підприємство 8» вбудовані зображення, логотипи, написи «1С:Підприємство» і замінювати їх на власні?

Як зазначено у Користувацькій угоді, зміни у програму на платформі «1С:Підприємства» можуть вноситися тільки документально оформленими засобами «1С:Підприємства 8». Засоби для зміни коду платформи у поставці «1С:Підприємства» не передбачені, можливо лише оновлення версій у штатному режимі. У розроблену конфігурацію можна включати власні логотипи, піктограми та інші зображення і написи тими способами, які описані у документації. При цьому неприпустимо виключати вбудовані написи не документованими засобами.

64. Для реалізації своїх задач Організація планує змінити структуру деяких таблиць бази даних. Також передбачається використовувати збережені процедури і тригери для реалізації обробки даних, реалізувати експорт даних шляхом прямого зчитування таблиць, додати нові індекси і змінити структуру деяких індексів. Чи має Організація право вносити у систему перераховані зміни?

Користувацька угода не дозволяє використовувати не документовані засоби для розробки рішень на платформі «1С:Підприємство». Це означає, що засоби СУБД (або будь-які інші позасистемні засоби) можна використовувати тільки у тому випадку, якщо документація з продуктів лінійки «1С:Підприємство» (включаючи ІТС) містить явну рекомендацію використовувати зазначений засіб для вирішення поточної задачі.

У всіх інших випадках Користувацька угода дозволяє використовувати для побудови рішень тільки штатні засоби платформи. Зокрема, можна звертатися до даних інформаційної бази тільки за допомогою об'єктів «1С:Підприємства», спеціально призначених для роботи з даними (запити, довідники, документи тощо). Не можна звертатись до даних інформаційної бази безпосередньо, минаючи рівень об'єктів роботи з даними «1С:Підприємства» - наприклад, за допомогою засобів СУБД або за допомогою зовнішніх компонент, які реалізують прямий доступ до СУБД. Це обмеження поширюється на будь-які дії з даними, у тому числі на зміну їх структури, а також на читання або зміну самих даних інформаційної бази або службових даних «1С:Підприємства».

Це обмеження необхідно для забезпечення стабільності роботи механізмів системи, здійснення підтримки та можливості переходу на нові версії «1С:Підприємства».

Див. також питання 28

Розширення для кишенькових комп'ютерів

65. Організація має основну поставку «1С:Підприємство 8» і клієнтські ліцензії «1С:Підприємство 8» на 10 робочих місць. Планується придбати продукт «1С:Предприятие 8. Расширение для карманных компьютеров» для роботи мобільних користувачів на 20 робочих місцях (мобільних комп'ютерах). Які ліцензії необхідно придбати організації для роботи цих користувачів? Чи потрібне придбання клієнтських ліцензій «1С:Підприємства»?

Продукт «1С:Предприятие 8. Расширение для карманных компьютеров» ліцензується окремо. Основна поставка цього продукту включає ліцензію на 5 робочих місць. Для організації роботи двадцяти мобільних користувачів необхідно, крім основної поставки продукту, придбати п'ятнадцять додаткових ліцензій (продукт «1С:Предприятие 8. Расширение для карманных компьютеров. Дополнительная лицензия на 1 рабочее место»).

Мобільні користувачі з'єднуються з інформаційною базою «1С:Підприємства» за допомогою сервера мобільних прикладних програм, який під час роботи на одному комп'ютері використовує одну ліцензію «1С:Підприємства» з наявних 10-ти, отримуючи COM-з'єднання. Таким чином, придбання додаткових ліцензій «1С:Підприємства» не потрібно.

При цьому слід враховувати, що у разі необхідності одночасної роботи декількох серверів мобільних прикладних програм на різних комп'ютерах кожен з серверів використовує одну ліцензію «1С:Підприємства» (тобто наприклад, десять серверів використовують десять ліцензій «1С:Підприємства») і, в цьому випадку, може знадобитися придбання додаткових ліцензій «1С:Підприємства».

66. Чи існує можливість повторної активації ліцензій для продукту «1С:Предприятие 8. Расширение для карманных компьютеров» у разі втрати або поломки КПК, для якого раніше була активована ліцензія?

Така можливість існує. Повторна активація може здійснюватись не більше двох раз відповідно до регламенту повторної активації ліцензій.

   

1С:Підприємство 8. КОРП

 

67. Організація приймає рішення про придбання програми. Які переваги надає придбання ліцензій 1С:Підприємство 8 КОРП?


Придбання ліцензій на платформу 1С:Підприємство 8 КОРП дозволяє використовувати розширений функціонал платформи 1С:Підприємство:
 • фонове оновлення конфігурації бази даних;
 • додаткове управління розподілом за робочими сервірами кластера в розрізі інформаційних баз, видів клієнтських додатків і фонових завдань:
  • сервісів кластера;
  • з'днань з інформаційними базами;
 • гнучке управління навантаженням у кластері:
  • безпечне використання пам’яті за один виклик;
  • кількість ІБ на процес;
  • обсяг пам’яті робочих процесів, до якого сервер вважається продуктивним;
  • максимальний обсяг пам’яті робочих процесів;
  • стратегія балансування (пам’яті, продуктивності);
 • зовнішнє управління сеансами;
 • профілі безпеки;
 • можливість поновлення тонкого клієнта із сервера;
 • можливість публікації списку баз і оновлень тонкого клієнта через http.

Звертаємо увагу: використання даного функціоналу за умови наявності клієнтських і/або серверних ліцензій тільки рівня ПРОФ неприпустимо.

 68. В організації є кілька ліцензій рівня ПРОФ і кілька ліцензій рівня КОРП. Потрібно отримати одну ліцензію КОРП на загальну кількість робочих місць. Як обміняти клієнтські ліцензії?Якщо в користувача є кілька ліцензій рівня ПРОФ і кілька ліцензій рівня КОРП, а натомість потрібна лише одна ліцензії КОРП, то обмін виконується у два етапи: спочатку всі ліцензії ПРОФ обмінюються на одну ліцензію КОРП, а потім набір ліцензій КОРП обмінюється на ліцензію КОРП на необхідну кількість місць.
При обміні ліцензій "ПРОФ на ПРОФ" та "КОРП на КОРП" до обміну приймаються тільки ліцензії з апаратним захистом. Обмін ліцензій із програмним захистом допускається тільки в тому випадку, коли потрібно обміняти кілька ліцензій, частина з яких із програмним захистом, а частина — з апаратним на одну ліцензію з програмним або апаратним захистом. Ліцензії з програмним захистом приймаються до обміну у разі апгрейу (обміну) ліцензій "ПРОФ на КОРП".
 69. Що необхідно повернути постачальнику під час обміні ліцензій?Під час обміну ліцензій необхідно повернути ліцензійну угоду, а для ліцензій з апаратним захистом ще і ключ захисту.
 70. Як прискорити процес обміну ліцензій? Щоби прискорити процес обміну, рекомендується заздалегідь перевірити, чи всі ліцензії що плануєте здавати зареєстровані й чи укладено договір ІТС. Перевірити наявність чинного договору ІТС можна на сторінці   http://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:23:hdoc, вказавши реєстраційний номер основної поставки "1С:Підприємство 8", на яку оформлений договір ІТС.